User Tools

Site Tools


czartery_jachtow_-_jaki_patent

Czartery jachtów - jaki patent?

Wspaniałe miasto Zadar Zadar to miasto, od którego przedsięwzięliśmy naszą ekskursję do Chorwacji. To jedno z prześlicznych miast tego kraju, które roztacza się malowniczo nad zboczem Adriatyku. To w tym miejscu mieliśmy także okazję skorzystać z wynajmu jachtu, gdyż w okolicy znajduje się najlepsza miejscowa marina.

Zadar na początku nas zafascynował – takich miast nie ma bezsprzecznie w Polsce, a znakomite wrażenia do tego potęgowała pogoda, która zaskoczyła nas pozytywnie. Miasto Zadar ma przekonujący szyk, który związany jest także z jego długą historią. Jak dowiedzieliśmy się z przewodników, było ono swego czasu pod panowaniem Rzymu, następnie Bizancjum, później Wenecji, co efektownie oddają zabytki umieszczone na starówce. Rzymskie forum, mnogie kościoły, fantastyczne loggie, klasztory, pałace – w Zadarze faktycznie jest multum olśniewających zabytków. Tutaj

Na domiar tego wstąpiliśmy do Muzeum Archeologicznego. Później mieliśmy jeszcze szansę zakosztować w lokalnej kuchni, a w szczególności polecam tamtejszy likier z wiśni, który zwie się Marschino – jest wyborny! Nasz dzień zakończyliśmy dojazdem do mariny i weszliśmy na nasz jacht. Kolejny przystanek to Szibenik.

czartery_jachtow_-_jaki_patent.txt · Last modified: 2017/05/29 14:51 by 127.0.0.1