User Tools

Site Tools


czartery_jachtow_-_jaki_patent

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

czartery_jachtow_-_jaki_patent [2017/05/29 14:51] (current)
127.0.0.1 created
Line 1: Line 1:
 +====== Czartery jachtów - jaki patent? ======
 +Wspaniałe miasto Zadar
 +Zadar to miasto, od którego przedsięwzięliśmy naszą ekskursję do Chorwacji. To jedno z prześlicznych miast tego kraju, które roztacza się malowniczo nad zboczem Adriatyku. To w tym miejscu mieliśmy także okazję skorzystać z wynajmu jachtu, gdyż w okolicy znajduje się najlepsza miejscowa marina. ​
 +
 +Zadar na początku nas zafascynował – takich miast nie ma bezsprzecznie w Polsce, a znakomite wrażenia do tego potęgowała pogoda, która zaskoczyła nas pozytywnie. Miasto Zadar ma przekonujący szyk, który związany jest także z jego długą historią. Jak dowiedzieliśmy się z przewodników,​ było ono swego czasu pod panowaniem Rzymu, następnie Bizancjum, później Wenecji, co efektownie oddają zabytki umieszczone na starówce. Rzymskie forum, mnogie kościoły, fantastyczne loggie, klasztory, pałace – w Zadarze faktycznie jest multum olśniewających zabytków.
 +[[http://​www.czartery-jachtow.sails.pl/​|Tutaj]]
 +
 + Na domiar tego wstąpiliśmy do Muzeum Archeologicznego. Później mieliśmy jeszcze szansę zakosztować w lokalnej kuchni, a w szczególności polecam tamtejszy likier z wiśni, który zwie się Marschino – jest wyborny! Nasz dzień zakończyliśmy dojazdem do mariny i weszliśmy na nasz jacht. Kolejny przystanek to Szibenik.
 +
  
czartery_jachtow_-_jaki_patent.txt · Last modified: 2017/05/29 14:51 by 127.0.0.1