User Tools

Site Tools


czartery_jachtow_-_najlepsze_oferty

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

czartery_jachtow_-_najlepsze_oferty [2017/10/25 18:34] (current)
127.0.0.1 created
Line 1: Line 1:
 +====== Czartery jachtów - najlepsze oferty ======
 +W planach na dzisiaj Sibenik
 +Wtóry dzień naszej wycieczki po Chorwacji rozpoczęliśmy od skierowania się do Szibeniku. To miejscowość, która położona jest niedaleko Zadaru. Dopłynęliśmy tam pod wieczór i zamierzaliśmy spędzić w tym miejscu całą noc i dopiero nowego dnia wypłynąć w kolejny rejs. Szibenik to miasto porównywalne do Zadaru, które jest pięknie położone nad Adriatykiem i prezentuje się spektakularnie z brzegu. 
 +
 +To miasto oryginalnie chorwackie w rozróżnieniu od innych, które były fundowane przez plemiona Ilirów, Rzymian bądź Greków. W Szibeniku oczekują liczne zabytki i także oddaliśmy sporo czasu na zaznajomienie się z nimi bliżej. Najistotniejszym zabytkiem grodu jest katedra św. Jakuba – naprawdę piękna, która teraz jest wprowadzona na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Równie zachwycają inne zabytki, w tym fortyfikacja św. Mikołaja oraz zabudowania koncentrowane naokoło pałacu rektorów. 
 +[[http://www.ezagle.pl/l9.htm|Tutaj]]
 +
 +Chociaż było to zaledwie drugie miasto na naszej liście, to już wiedzieliśmy, że do Chorwacji przybędziemy bezsprzecznie jeszcze nieraz, niekoniecznie przedtem czarterując jacht, jednak doszliśmy do wniosku, że to najlepszy sposób na zrozumienie Dalmacji.
  
czartery_jachtow_-_najlepsze_oferty.txt · Last modified: 2017/10/25 18:34 by 127.0.0.1