User Tools

Site Tools


najlepsze_alasz

Najlepsze Alasz

Whisky, od dawna znana z amerykańskich filmów o mafii lub biznesmenach. W jaki forma Strona www powstaje?

Whisky istnieje toż alkohol powstający w procesie destylacji zacieru zbożowego i dojrzewający w beczkach. Jej sposoby, surowiec i proces wytwarzania połączone są z miejscem, z jakiego pochodzi. Dużo znaczących okazów tego napoju są gatunki budowane w Irlandii i Szkocji.

Irlandzka whiskey produkowana jest tylko w Irlandii. Do jej realizacji używa się wyłącznie jęczmienia i jego słodu, które dojrzewają minimum 3 lata. Popularną irlandzką whiskey jest np. Jameson.

Whisky wychodząca ze Szkocji budowana jest z tegoż jednego surowca. Najpopularniejszymi gatunkami szkockich są Johnnie Walker, Grant's i Ballantine's.

Pierwszym etapem produkcji jest słodowanie. Polega ono na kiełkowaniu ziaren żyta w odpowiednio przygotowanym środowisku, które musi być dochodowe i wilgotne. Wprowadzone w kiełkujących ziarnach enzymy pomagają rozbić zawartą w jęczmieniu piszę na cukry praktyczne i dwucukry. Przedstawiają one podstawę fermentacji alkoholowej.

Następnie skiełkowane ziarno jest osuszane. Przyjmuje się do ostatniego gorącego powietrza. Szkocka whisky wędzona jest w torfowym dymie, co doprowadza do osiągnięcia ziemistego, dymnego smaku i aromatu.

Drugim poziomem jest zacieranie. Podczas tego procesu mieszanka słodu i nieskiełkowanego ziarna zalewane są ciepłą wodą oraz dodawane. Stanowi więc na punkcie otworzenie ziaren i rozpuszczenie skrobi. Po prostym ostygnięciu wszystko zalewane jest drożdżami i oddawane do kotłów warzelniczych. Zacier pozostawiany jest do fermentacji na 2-3 dni.

Uzyskany wywar (12-16% etanolu) po przefiltrowaniu udzielany jest do destylacji. Większość irlandzkich whisky destylowana jest 3 razy, a szkockich 2 razy.

Otrzymany destylat rozcieńcza się z wodą, aby uzyskać mieszankę o tematyki około 63% alkoholu.

Kolejnym etapem pracy jest leżenie w dębowych beczkach, wcześniej użytych do realizacji bourbona, sherry oraz porto. W tym etapie trunek nabiera odpowiedniego koloru oraz aromatu. Podczas leżakowania destylat traci około 2-3 % alkoholu rocznie. W branży destylarskiej ulatnianie się alkoholu jest „sytuacją dla czytaj aniołów”

Po uzyskaniu dobrej dojrzałości alkohol wędruje do mieszania, gdzie buduje się destylaty z innych beczek w sensie osiągnięcia dobrych smaków. Ostatnim sezonem jest butelkowanie.

najlepsze_alasz.txt · Last modified: 2017/03/30 22:54 by 127.0.0.1