User Tools

Site Tools


najlepsze_teleradiologia

Najlepsze teleradiologia

Outsourcing, czyli korzystanie z kolekcji zewnętrznych usługodawców na sprawy własnej działalności, coraz powszechnie uzyskiwany jest ponadto na krajowym rynku medycznym. Z paru lat z powodzeniem sprawdza się w radiologii do dalekiego opisu obrazów. Mają spośród niego także małe, kiedy również dorosłe wartości medyczne. Na czym polega teleradiologia ? Oraz które zalet może dać dla Twojego gabinetu medycyna?

Innowacyjne metody informatyczne, digitalizacja badań obrazowych, opracowanie uniwersalnych standardów danych obrazowych oraz powszechny dojazd do Internetu, pozwalały na wykonanie systemów teleradiologicznych. Rozwiązania te pozwalają na przesyłanie, gromadzenie i zdalny opis obrazów diagnostycznych wytworzonych w placówkach medycznych całego świata.

Jak robi teleradiologia ?

Podstawowy schemat systemu teleradiologicznego obejmuje centralną jednostkę zwykle określaną jako źródła opisowe oraz placówki medyczne podłączone do sieci. Szpitale lub przychodnie mające z oprogramowania teleradiologicznego mają kontakt do systemu, w którym potrafią załączać wykonane obrazy diagnostyczne oraz zarządzać lub robić opisy. Z zmiany zadaniem centrum opisowego jest prowadzenie wizerunkami i raportami oraz przyporządkowanie ich do lekarzy dokonujących analizy. Duzi ono pracę swoistego pośrednika i „centrum dowodzenia” wśród podłączonych do sieci jednostek.

W realizacji robi to następująco – placówka wykonuje cyfrowe obrazy diagnostyczne i kładzie je do systemu teleradiologicznego ze wskazaniem, jak pilne jest stworzenie jego analizy. Obraz siecią komputerową dochodzi do mieście opisowego, które prowadzi pojawiającymi się prawami i klasyfikuje je do pewnych lekarzy. W następującym wariancie w centralnej jednostce zatrudnieni są wyspecjalizowani radiolodzy, którzy na bieżąco dokonują opisów napływających obrazów. Z miasta zarządzania obrazy są przesyłane do placówek medycznych z budowie radiologicznej, które korzystają wolnymi zasobami lekarzy i są w kształcie zrobić praktyki w trybie wybranym przez osobę zlecającą. mapa

Jakie zalety może dać małym, i które dużym placówkom?

Do budów radiologicznej mogą być podłączone placówki wszelkiego typu: szpitale, kliniki, centra medyczne, duże przychodnie, ale oraz małe gabinety i jednoosobowe praktyki lekarskie. Z urządzenia, jakim jest zdalny opis obrazów radiologicznych, może posiadać każdy, kto ma zapotrzebowanie na taką usługę.

Dla młodszych placówek medycznych korzystanie z sieci radiologicznej to mocne oszczędności, a jednocześnie duże zalety. Są zostały kontakt do wielkiej klasy specjalistów radiologów z całej Polski, a niekiedy także spoza jej granic. Nie wymagają liczyć na opisy przez wiele dni czy tygodni, tylko biorą spożywa w systemie określonym w planie (np. na cito, pilne). Lekarz z działu radiologii to dosyć wąska grupa lekarzy plus stanowi bogate zapotrzebowanie na ich usługi. Ponadto – duże oszczędności wychodzą z faktu, że mając cyfrowym meblem i podłączeniem do budowie teleradiologicznej, mniejsze placówki nie muszą płacić na pewne lekarzy radiologów. Dla placówek wykonujących małą ilość obrazów diagnostycznych to dużo udane rozwiązanie.

Z organizacji większe placówki mogą udostępnić swoje zasoby, których w sumie nie wykorzystują, na nasze wewnętrzne potrzeby. Szpitale lub kliniki zwykle zatrudniają lekarzy radiologów, którzy (podłączeni do budowie teleradiologicznej) mogą dokonywać analizy obrazów zleconych przez inne placówki. Z nowej części – mają szansę zdalnych konsultacji z pięknej jakości specjalistami spoza jednostki, których myśl oraz sprawdzenie mogą być przydatne przy analizie skomplikowanych przypadków.

najlepsze_teleradiologia.txt · Last modified: 2017/06/12 23:49 by 127.0.0.1