User Tools

Site Tools


porady_kiedy_w_gre_wchodzi_czarter_jachtow_w_chorwacji

Porady, kiedy w grę wchodzi Czarter jachtów w Chorwacji

A więc dzisiaj zwiedzamy Zadar Zadar to miasto, od którego zainicjowaliśmy naszą ekskursję do Chorwacji. To jedno z przepięknych miast tego kraju, które roztacza się malowniczo nad zboczem Adriatyku. To tu mieliśmy również szansę skorzystać z wynajmu jachtu, gdyż w okolicy znajduje się największa lokalna marina.

Zadar na początku nas zafascynował – takich miast nie ma bezsprzecznie w Polsce, a wspaniałe wrażenia poza tym wzmacniała aura, która zaskoczyła nas pozytywnie. Miasto Zadar ma przekonujący szyk, który powiązany jest także z jego wielowiekową historią. Jak dowiedzieliśmy się z informatorów, było ono dawno temu pod panowaniem Rzymu, później Bizancjum, później Wenecji, co spektakularnie oddają zabytki umiejscowione na starówce. Rzymskie forum, rozliczne kościoły, fantastyczne loggie, monastyry, pałace – w Zadarze rzeczywiście jest multum imponujących zabytków. Zobacz tutaj

W dodatku wstąpiliśmy do Muzeum Archeologicznego. Potem mieliśmy jeszcze szansę zakosztować w miejscowej kuchni, a w szczególności rekomenduję tamtejszy likier z wiśni, który zwie się Marschino – jest pyszny! Nasz dzień uwieńczyliśmy dojazdem do mariny i wkroczyliśmy na nasz jacht. Następny przystanek to Szibenik.

porady_kiedy_w_gre_wchodzi_czarter_jachtow_w_chorwacji.txt · Last modified: 2017/06/09 05:35 by 127.0.0.1