User Tools

Site Tools


porady_kiedy_w_gre_wchodzi_czarter_jachtow_w_chorwacji

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

porady_kiedy_w_gre_wchodzi_czarter_jachtow_w_chorwacji [2017/06/09 05:35] (current)
127.0.0.1 created
Line 1: Line 1:
 +====== Porady, kiedy w grę wchodzi Czarter jachtów w Chorwacji ======
 +A więc dzisiaj zwiedzamy Zadar
 +Zadar to miasto, od którego zainicjowaliśmy naszą ekskursję do Chorwacji. To jedno z przepięknych miast tego kraju, które roztacza się malowniczo nad zboczem Adriatyku. To tu mieliśmy również szansę skorzystać z wynajmu jachtu, gdyż w okolicy znajduje się największa lokalna marina. ​
 +
 +Zadar na początku nas zafascynował – takich miast nie ma bezsprzecznie w Polsce, a wspaniałe wrażenia poza tym wzmacniała aura, która zaskoczyła nas pozytywnie. Miasto Zadar ma przekonujący szyk, który powiązany jest także z jego wielowiekową historią. Jak dowiedzieliśmy się z informatorów,​ było ono dawno temu pod panowaniem Rzymu, później Bizancjum, później Wenecji, co spektakularnie oddają zabytki umiejscowione na starówce. Rzymskie forum, rozliczne kościoły, fantastyczne loggie, monastyry, pałace – w Zadarze rzeczywiście jest multum imponujących zabytków.
 +[[http://​www.top-strony.com.pl/​yachtguru-pl-jachty-w-chorwacji-s-15394.html|Zobacz tutaj]]
 +
 + W dodatku wstąpiliśmy do Muzeum Archeologicznego. Potem mieliśmy jeszcze szansę zakosztować w miejscowej kuchni, a w szczególności rekomenduję tamtejszy likier z wiśni, który zwie się Marschino – jest pyszny! Nasz dzień uwieńczyliśmy dojazdem do mariny i wkroczyliśmy na nasz jacht. Następny przystanek to Szibenik.
  
porady_kiedy_w_gre_wchodzi_czarter_jachtow_w_chorwacji.txt · Last modified: 2017/06/09 05:35 by 127.0.0.1