User Tools

Site Tools


sprawdz_ktory

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

sprawdz_ktory [2017/04/06 18:08] (current)
127.0.0.1 created
Line 1: Line 1:
 +====== Sprawdź który ======
 +Whisky, od była znana z amerykańskich filmów o mafii lub biznesmenach. W który środek [[http://​www.bycnatop1.eu|www]] powstaje?
 +
 +
 +Whisky istnieje wtedy trunek występujący w procesie destylacji zacieru zbożowego i wzrastający w beczkach. Jej sposoby, środek i proces wytwarzania uzależnione są z miejscem, z którego pochodzi. Niezwykle swoich typów tego alkoholu są gatunki tworzone w Irlandii i Szkocji.
 +
 +Irlandzka whiskey tworzona jest wyłącznie w Irlandii. Do jej produkcji używa się wyłącznie jęczmienia i jego słodu, które dojrzewają minimum 3 lata. Popularną irlandzką whiskey jest np. Jameson.
 +
 +Whisky wychodząca ze Szkocji robiona jest z tego jedynego surowca. Najpopularniejszymi gatunkami szkockich są Johnnie Walker, Grant'​s i Ballantine'​s.
 +
 +Pierwszym rzutem realizacji jest słodowanie. Polega ono na kiełkowaniu ziaren żyta w dobrze przygotowanym środowisku,​ jakie pragnie być sympatyczne i wilgotne. Zamknięte w kiełkujących ziarnach enzymy pomagają rozbić wprowadzoną w jęczmieniu skrobię na cukry spokojne i dwucukry. Posiadają one treść fermentacji alkoholowej.
 +
 +Następnie skiełkowane ziarno jest osuszane. Wykorzystuje się do ostatniego miłego powietrza. Szkocka whisky wędzona jest w torfowym dymie, co zwraca do uzyskania ziemistego, dymnego smaku i zapachu.
 +
 +Kolejnym etapem jest zacieranie. Podczas tego mechanizmu mieszanka słodu i nieskiełkowanego ziarna zalewane są gorącą wodą oraz dodawane. Traktuje zatem na punktu otworzenie ziaren i rozpuszczenie skrobi. Po lekkim ostygnięciu wszystko zalewane jest drożdżami i wlewane do kotłów warzelniczych. Zacier pozostawiany jest do fermentacji na 2-3 dni.
 +
 +Uzyskany wywar (12-16% etanolu) po przefiltrowaniu przekazywany jest do destylacji. Większość irlandzkich whisky destylowana jest 3 razy, a szkockich 2 razy.
 +
 +Otrzymany destylat rozcieńcza się z wodą, aby uzyskać mieszankę o tematyk około 63% alkoholu.
 +
 +Kolejnym krokiem realizacji jest odpoczywanie w dębowych beczkach, wcześniej zastosowanych do produkcji bourbona, sherry oraz porto. W tym kroku trunek nabiera odpowiedniego koloru oraz zapachu. Podczas leżakowania destylat traci około 2-3 % alkoholu rocznie. W dziedziny destylarskiej ulatnianie się alkoholu jest „dolą dla [[http://​swiecogrod.pl|Strona www]] aniołów”
 +
 +Po uzyskaniu odpowiedniej dojrzałości alkohol idzie do mieszania, gdzie komunikuje się destylaty z dalekich beczek w sensie osiągnięcia odpowiednich smaków. Tym krokiem jest butelkowanie.
  
sprawdz_ktory.txt · Last modified: 2017/04/06 18:08 by 127.0.0.1